Lenovo ThinkPad P1 2 gen. to mobilny komputer, który pozwoli na bezproblemowe wykonywanie codziennych czynności

Lenovo ThinkPad P1 2 gen. to model drugiej generacji, którego bezpośrednim bliźniakiem jest ThinkPad Extreme (www.kuzniewski.pl). Wewnątrz mobilnego komputera znajdziemy rozwiniętą technologicznie podstawę w postaci procesora Intel 9. gen, karty graficznej NVIDIA Quadro i baterii 80 Wh (opcjonalnie z Rapid Charge). Laptop jak przystało na ThinkPada od zewnątrz pokryty jest szkłem, włóknem węglowoym oraz aluminium. Urządzenie sprawdzi się zarówno jako bezawaryjna stacja robocza zastępująca tradycyjnego notebooka, jak i narzędzie do wykonywania bardziej złożonych obliczeń. Całość w wadze 1,7 kg z ekranem IPS lub OLED (dotykowy).

Lenovo ThinkPad P1 2 gen – stworzony by przetrwać

Lenovo ThinkPad P1 2 gen. to mobilny komputer, który pozwoli na bezproblemowe wykonywanie codziennych czynnościLenovo ThinkPad P1 2 gen. to mobilny komputer, który pozwoli na bezproblemowe wykonywanie codziennych czynności. Jest to idealny partner przy długotrwałym renderingu, zaawansowanym modelowaniu czy projektowaniu. Nie musimy martwić się o zacięcia, spadki wydajności czy nagłe awarie. Laptop ten jest chroniony na każdej płaszczyźnie od strony zewnętrznej, a także wewnętrznej.

Mamy do czynienia z najwydajniejszymi podzespołami dostępnymi na dzisiejszym rynku. Do dyspozycji otrzymujemy procesor Intel Core i9 9. generacji z 8 rdzeniami lub Intel Xeon. Dochodzi do tego karta graficzna NVIDIA Quadro T2000 (https://www.notebookcheck.net/NVIDIA-Quadro-T2000-Laptop-Graphics-Card.423971.0.html) oraz duża ilość pamięci RAM – aż do 64 GB DDR4. Aby uzyskać szybki dostęp do swoich danych użyjemy systemu dysków o pojemności maks. 4 TB w systemie NVMe SSD.

Lenovo pamięta i nie spoczywając na laurach do stacji roboczej ThinkPad P1 2 gen dodaje nowoczesną łączność oraz ponadprzeciętny komplet zabezpieczeń. Z racji tego skorzystamy z takich udogodnień jak moduł dTMP 2.0, ThinkShutter, czujnika linii papilarnych i kamery na podczerwień do Windows Hello. Do połączenia z komputerem możemy wykorzystać: 2x USB-C Thunderbolt 3, 2x USB 3.1 Gen 1, HDMI 2.0, Mini Gigabit Ethernet, gniazdo mikrofonowo-słuchakowe 3,5 mm i czytnik kart chipowych

W trakcie zakupu możemy zdecydować się na jeden z trzech systemów. System od Microsoftu – Windows 10 Pro for Workstations lub jedną z dwóch dystrybucji Linuxa – Ubuntu czy Redhat.

Obraz autorstwa lenovo.com