Nowy ThinkPad E15 to następca modelu ThinkPad E590, a więc podstawowego biznesowego notebooka o przekątnej 15,6 cala ze stajni Lenovo

Nowy ThinkPad E15 to następca modelu ThinkPad E590, a więc podstawowego biznesowego notebooka o przekątnej 15,6 cala ze stajni Lenovo. Zmiana nazewnictwa związana jest z przejściem na 10 generację procesorów Intel Comet Lake.

Nowy ThinkPad E15 to następca modelu ThinkPad E590, a więc podstawowego biznesowego notebooka o przekątnej 15,6 cala ze stajni LenovoProducent nie pokusił się na drastyczne zmiany konstrukcyjne, co jest zresztą w pełni zrozumiałe. Mimo to udało się odrobinę odchudzić sylwetkę i zmniejszyć wagę – teraz laptop ma 19 mm i waży mniej niż 2 kg, podczas gdy jego poprzednik minimalnie tę wagę przekraczał.

Dobrej jakości matryca i skromny, lecz wystarczający zestaw portów

Panel wykonany jest w technologii IPS, co oznacza, że tutaj również nie ma zmian w stosunku do poprzednika. Natywna rozdzielczość ekranu to oczywiście Full HD (1920 x 1080 pikseli). 15,6 cala to najpopularniejsza przekątna i praca na takim ekranie jest bardzo komfortowa, gdyby jednak ktoś chciał przejść na zewnętrzny monitor, to może skorzystać z gniazda HDMI albo USB typu C obsługującego DisplayPort. Normalnie port ten robi za złącze zasilania. Poza tym na krawędziach laptopa czekają na użytkowników jeszcze trzy zwykłe USB, to znaczy typu A, port LAN, miejsce na linkę zabezpieczającą oraz port audio.

Wytrzymała obudowa o klasycznej urodzie

W kwestii obudowy panuje absolutna klasyka, czyli biznesowa czerń i wyraźnie ścięte krawędzie, co na pewno każdemu fanowi marki ThinkPad przypadnie do gustu. Należy podkreślić, że komputer może pochwalić się zaliczeniem wojskowych testów MIL-STD-810G, na pewno jest w tym zasługa wzmocnionego aluminium dekla, ponieważ spód laptopa to już tworzywo sztuczne. Na nieprzepadających za czarnym kolorem czekają srebrne wersje kolorystyczne, które Lenovo wprowadziło już dwie generacje sprzętu temu.

Nowy Lenovo ThinkPad E15 na pewno znajdzie grono swoich nabywców (więcej: https://www.kuzniewski.pl/k4592,laptopy-lenovo-ibm-thinkpad-thinkpad-e-thinkpad-e15.html). W niewygórowanej cenie oferuje najnowsze podzespoły, a jak na 15,6-calowy sprzęt jest całkiem zgrabny i na pewno nie będzie kłopotem w biznesowej podróży. Do podstawowych biznesowych zadań będzie to komputer jak znalazł.

Business obraz autorstwa pressfoto – www.freepik.com