Dobór laptopa biznesowego wbrew pozorom jest łatwiejszy niż by to mogło się wydawać

Czym powinien cechować się dobry laptop z przeznaczeniem do biznesu? Przede wszystkim musi być on niezawodny w każdej sytuacji, gwarantując przy tym komfort użytkowania oraz możliwie jak największą moc obliczeniową. Na jakie więc elementy warto wziąć poprawkę podczas zakupu sprzętu biznesowego?

Laptopy biznesowe – na co zwrócić uwagę?

Dobór laptopa biznesowego wbrew pozorom jest łatwiejszy niż by to mogło się wydawaćDobór laptopa biznesowego wbrew pozorom jest łatwiejszy niż by to mogło się wydawać. Przede wszystkim w pierwszej kolejności należy mieć na uwadze to jakie podzespoły znajdują się wewnątrz. To one definiują z jaką prędkością będzie działać laptop, co przełoży się bezpośrednio na komfort pracy oraz odczucia płynące z jej wykonywania.

Tutaj najwięcej uwagi należy poświęcić procesorowi oraz pamięci operacyjnej RAM. To dwa kluczowe komponenty, które mają ogromny wpływ na całe urządzenie. Poszukując procesora warto szukać jednostki, która to posiada minimum cztery fizyczne rdzenie oraz taktowania zegara na względnie wysokim poziomie. Wartość 3-4 GHz będzie jak najbardziej wskazana.

W przypadku pamięci operacyjnej RAM należy mieć na uwadze głównie jest odpowiednią ilość. Minimum na dziś dzień stanowi 8 GB pamięci co może zostać w przyszłości rozszerzoną o dodatkową kość.

Lenovo V14

Lenovo V14 jest jednym z urządzeń biznesowych, który odznacza się bardzo wysoką wydajnością co jest oczywiście zasługą poprawnie dobranych podzespołów. W modelu tym mamy do czynienia z procesorem z serii Intel Core i5 1035G1, który posiada cztery rdzenie taktowane zegarem o maksymalnej wartości 3,6 GHz. Wynik ten pozwala swobodnie korzystać z urządzenia bez obaw o jakiekolwiek spadki wydajnościowe. Ponadto Lenovo V14 (https://www.kuzniewski.pl/k4687,laptopy-lenovo-ibm-essential-lenovo-v14.html) ma dostęp do 8 GB pamięci RAM typu DDR4, która może zostać rozszerzona do maksymalnie 20 GB.

Na pochwałę zasługuje również matryca o przekątnej 14 cali, która generuje obraz w rozdzielczości FULL HD. Dodatkową pomoc w codziennych zadaniach stanowi również szybki dysk SSD, który usprawnia pracę samego systemu operacyjnego, jak i wykorzystywanych programów.

Obraz autorstwa: psref.lenovo.com