Kupno laptopa związane jest z dość sporym wydatkiem co sprawia, że sam wybór może wcale nie być tak oczywisty

Kupno laptopa związane jest z dość sporym wydatkiem co sprawia, że sam wybór może wcale nie być tak oczywisty. Problemem jest również dość bogato rozwinięty rynek obfitujący w te urządzenia. To wszystko sprawia, że przyszły nabywca może mieć problemy z dobraniem optymalnego dla niego sprzętu. Jednym z laptopów, który warto z całą pewnością polecić jest Lenovo ThinkPad A485. Czym cechuje się ten sprzęt?

Wydajność

Kupno laptopa związane jest z dość sporym wydatkiem co sprawia, że sam wybór może wcale nie być tak oczywistyLenovo ThinkPad A485 oferuje przede wszystkim bardzo dobry stosunek ceny do jakości co sprawia, że jest to laptop dobrze skomponowany pod każdym kątem. Za kwestię wydajności odpowiada tu przede wszystkim procesor oparty na architekturze AMD Ryzen PRO. Najnowsza z konfiguracji, a zarazem najmocniejsza pozwala wyposażyć urządzenie w procesor AMD RYZEN 7 PRO 2700U co daje bardzo dobre osiągi, a sama cena także jest zachęcająca.

Dla osób, które mają nieco bardziej ograniczony budżet także znajdzie się coś ciekawego. Tutaj w grę wchodzę procesory Ryzen 5 oraz Ryzen 3 z kolejno oznaczeniami 2300U oraz 2500U. Oba z tych procesorów także świetnie się spisują podczas pracy i są godne polecenia.

Kolejnym z podzespołów, który także ma duże znaczenie pod kątem wydajności jest pamięć RAM. Tutaj maksymalną ilością, która może się znaleźć są 32 GB szybkiej pamięci DDR4 taktowanej wartością 2400 MHz. Standardowo na pokładzie znajduje się 8 GB co pozwala i tak komfortowo korzystać ze sprzętu.

Cechy użytkowe

Oprócz samej wydajności Lenovo ThinkPad A485 oferuje także szereg udogodnień dla użytkownika (więcej: https://www.kuzniewski.pl/k4206,laptopy-lenovo-ibm-thinkpad-thinkpad-a-thinkpad-a485.html). Warto w tym miejscu wspomnieć na temat matrycy. 14 calowy ekran przy rozdzielczości FULL HD pozwala uzyskać naprawdę ostry i wyraźny obraz. Ponadto antyrefleksyjna matryca IPS nadaje wygody podczas korzystania. Jak w przypadku laptopów biznesowych tak i tu można odnaleźć dużą ilość złącz, które pozwalają podłączyć kilka urządzeń zewnętrznych na raz.

Biorąc pod uwagę zastosowanie procesorów niskonapięciowych można z całą pewnością dodać kilka słów na temat wytrzymałej baterii, która sprawdza się zarówno podczas długich wyjazdów służbowych, jak i przeciągających się spotkań biznesowych.

Lenovo ThinkPad A485 cechuje się ponadto eleganckim designem, który bez wątpienia przypadnie każdego użytkownikowi do gustu.

 

Obraz z lenovo.com