fot. dell.com

W ofercie biznesowej od Dell można znaleźć nie tylko solidne laptopy do użytku biurowego i mocarne, przenośne stacje robocze. Jeden z wiodących producentów notebooków, nie pozostaje w tyle za trendami rynkowymi i także klientom korporacyjnym, proponuje linię nowoczesnych ultrabooków wpisujących się w modną obecnie stylistykę. W serii Dell XPS dostępne są modele z doskonałymi matrycami w rozdzielczości Full HD oraz QHD+. Nie zabrakło tutaj także rozwiązań dla fanów nowinek technicznych – laptopów z ekranami dotykowymi oraz modeli konwertowalnych.

Dell XPS 13 – niewielkie notebooki w wytrzymałej obudowie

W ofercie biznesowej od Dell można znaleźć nie tylko solidne laptopy do użytku biurowego i mocarne, przenośne stacje robocze
fot. dell.com

Laptopy Dell XPS 13 to niewielkie urządzenia o 13,3-calowych matrycach w rozdzielczości Full HD oraz QHD+. Już na pierwszy rzut oka, zaskakują – te „mini” laptopy posiadają niemalże pancerne obudowy. Konstruktorzy wykorzystali połączenie aluminium ze wzmocnieniami magnezowymi oraz z włókna węglowego. To sprawia, że obudowa jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i nie ugina się nawet przy dużym nacisku.

Dostępne są konfiguracje z matową lub dotykową matrycą. Za moc obliczeniową Dell XPS 13 odpowiadają niskonapięciowe procesory Intel Core i5 o częstotliwości taktowania do 2,7 GHz oraz mocniejsze jednostki Intel Core i 7 o taktowaniu do 3,0 GHz. Wydajność grafiki jest podstawowa – producent wykorzystał kartę zintegrowaną Intel HD Graphics 4400 lub 5500. Pamięć RAM można rozbudować do 8 GB.

Dell XPS 15 – smukłe laptopy z doskonałymi matrycami

Laptopy Dell XPS 15 wyposażone zostały w klasyczne matryce o przekątnej 15,6 cala. Ich wyróżnikiem jest bardzo wysoka rozdzielczość ekranu – dostępne są nawet konfiguracje w rozdzielczości 3200 x 1800 pikseli.

Konstrukcja jest bardzo lekka i poręczna, dlatego powinna przypaść do gustu osobom, które często pracują w terenie. Szerokość obudowy wynosi 372 mm, głębokość 254 mm, a wysokość tylko 18 mm. Dell XPS 15 waży około 2 kg. Kompaktowe wymiary nie oznaczają jednak niewielkiej wytrzymałości obudowy – konstruktorzy postawili na anodyzowane aluminium oraz wzmocnienia z włókna węglowego.

Wydajność Dell XPS 15 zapewniają niskonapięciowe procesory Intel Core i5 (taktowanie do 3,4 GHz). Z procesorem zostały zintegrowane karty graficzne z rodziny Intel HD. Pamięć RAM można rozbudować do 16 GB. Drobnym minusem jest niewiele portów – laptopy mają tylko 2 złącza USB, a użytkownikom biznesowym, może brakować gniazda stacji dokującej.