Latitude 7490 jest laptopem, który posiada 14-calowy ekran

Dell Latitude 7490 to laptop, który posiada wbudowany moduł LTE. Dzięki temu nie potrzebujemy zewnętrznego modemu, by uzyskać łączność ze światem internetu z ogromną prędkością ja na bezprzewodowe, a nawet przewodowe standardy. Dlatego też ten komputer stał się wyjątkowo popularny wśród tych odbiorców, którzy cenią sobie mobilność i dostęp do sieci w podróży. Dziś sprawdzimy jakie ma parametry.

Procesor i pamięć RAM

Latitude 7490 jest laptopem, który posiada 14-calowy ekran
Autor zdjęcia: pixabay.com

Tradycyjne przegląd zaczynamy od sprawdzenia podstawowych parametrów laptopa. Procesor tutaj zamontowany to bardzo mocny Intel Core i7-8650U. Jego prędkość to aż 4.20 GHz, co jak na laptop jest wartością bardzo wysoką. Ma on cztery rdzenie, dzięki czemu uruchamianie wielu aplikacji jednocześnie nie stanowi żadnego problemu. Producent postarał się także, by długa praca na baterii była możliwa i by mocny procesor w tym nie przeszkadzał. Dzięki temu może on pracować z mocą zmniejszoną do 1.90 GHz, dzięki czemu nie pobiera wtedy tak dużo energii elektrycznej z baterii laptopa. Dell Latitude 7490 posiada w tej wersji zamontowane 16 GB pamięci RAM, co jednak możemy bez przeszkód w przyszłości rozszerzyć do 32 GB.

Wyświetlacz, dysk i pozostałe

Latitude 7490 jest laptopem, który posiada 14-calowy ekran. Dzięki temu nie jest zbyt duży, a jednocześnie dobrze wygląda na nim rozdzielczość Full HD, bo taką właśnie dysponuje. Zabrakło tu niestety dedykowanej karty graficznej, dlatego praca z aplikacjami wymagającymi renderingu 3D nie będzie niestety możliwa. Jednak nie to jest głównym powodem, dla którego stworzono ten komputer. Dysk twardy jest typu SSD, czyli działający szybko i bezpiecznie, a jego pojemność wynosi 512 GB. Spokojnie wystarczy nam to na trzymanie na komputerze wszystkich niezbędnych danych. Dell Latitude 7490 ma też modem 4G LTE, o którym mowa była na początku.

Komputer będzie dobrym kompanem w podróży, bo jest lekki – 1.4 kg, niewielki – 33 cm szerokości i ma szybki dostęp do internetu za pomocą modemu 4G LTE. Wystarczy, że włożymy do niego naszą firmową kartę z nielimitowanym internetem i możemy bez przeszkód korzystać z sieci przez cały okres, gdy jesteśmy w delegacji, w podróży służbowej czy innym oficjalnym wyjeździe. Na pewno więc Dell Latitude 7490 zainteresuje wielu klientów firmowych (http://www.kuzniewski.pl/k3903,laptopy-dell-latitude-latitude-7490.html).